این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش شنا برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش شنا

آموزش تصويري شناي پهلو

شناي پهلو

همان طوري كه از نامش پيداست شناگر در حالي كه به پهلو بر روي آب شناور است شنا مي نمايد در اين شنا خستگي كمي به شناگر دست مي دهد و به همين علت است كه ناجيان غريق براي حمل غريق هايي كه مسافت آنها با خشكي زياداست از اين نوع شنا استفاده مي نمايند و اين شنا هميشه  جزء مورد امتحان ناجيان غريق مي باشد حدود 80 سال قبل  اين شنا داراي مسابقاتي بود ولي از آن به بعد  از مسابقات رسمي حذف گرديد اين شنا يكي از آسانترين شناها بوده و شناگران به راحتي مي توانند بدين طريق شنا نمايند .

موقعيت بدن

بدن  به حالت پهلو خوابيده و بر روي آب شناور مي باشد سر طوري از پهلو در آب خوابيده است كه دهان از خارج از آب نگه مي دارد و در تمام مدت شنا دهان از آب خارج خواهد بود و به مانند ديگر شناها بدن بايد حالت افقي خويش را بر روي آب حفظ نمايد .

حركت پاها

پاها  در اين شنا به حالت قيچي ضربه ميزند  در ابتدا يكي از پاها به عقب رفته  در حاليكه پاي ديگر به جلو برده مي شود ودر عين حال بدن از پهلو بر روي آب دراز كش  مي باشد .

سپس پاها با يكديگر نزديك شوند قبل از توضيح مرحله به مرحله حركت پاها و دست ها بايستي اشاره كنيم كه قبل از اينكه اين شنا  را در آب  انجام دهيد بهتر است در خشكي مطابق شكل زير اقدام به تمرين نمائيد . سپس در آب با استفاده از گرفتن لبه ي استخر مطابق شكل زير حركت پا را تمرين كرده و بالاخره شناي كامل را در آب انجام دهيد .

1- به پهلو به حالت كاملا كشيده دراز مي كشيم دستي كه زير بدن است  نيز كاملا" كشيده و در زير سر طوري قرار دارد كه كف آن به طرف زمين است .

2- پاشنه ها را به طرف  باسن جمع مي كنيم و دستي كه كنار بدن بود را به طرف سينه بالا مي بريم و دست بالاي سر را به طرف سينه جمع مي نمائيم .

3-  در حالي كه هنوز دستي كه به موازات بدن بود در حال بالا آمدن بدن است پاها از يكديگر جدا مي شوند و دستي كه كشيده در بالاي سر قرارداشت  به پايين آمده و از دست ديگر عبور مي كند .

4- پاها به صورت قيچي به طرف هم جمع مي شوند  دست بالاتر شروع به كشش آب  به طرف پايين و  به موازات بدن مينمايد  ودست پاييني به صورت كشيده به طرف بالا حركت مي نمايد .

شناگر براي مدت كوتاهي بايستي به همين وضع سر بخورد حركت پا در اين شنا همانطور كه اشاره شد حركت قيچي ناميده مي شود .

تمرين هاي آموزش شناي پهلو

1- به پهلو به حالت كاملا  كشيده دراز  مي كشيم براي تعادل بهتر يك دست تا 30 سانتي متر از سطح آب فاصله داشته باشد و با دست ديگر لبه ي استخر را بگيريد .

2- سپس در آب با استفاده از گرفتن لبه ي استخر مطابق  شكل زير حركت پا را در شنا تمرين كرده و بالاخره شناي كامل را در آب انجام دهيد .


برچسب‌ها: ،


۱۱:۳۰:۴۲ | نويسنده : شناگر | نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :