این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش شنا برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش شنا

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  11500 تومان!          شماره مجوز: ۱۵۵/۸۹۱۳۲

با استفاده از این مجموعه مطمئن باشید به جمع ستارگان شنا خواهید پیوست

ساخت وبلاگ | ساخت سایت

آموزش ابتدايي شناگران

بهترين سرگرمي مؤمن شنا كردن است .( پيامبر اكرم (ص) )
به فرزندان خود شناكردن و تيراندازي بياموزيد.( پيامبر اكرم ) ) با توجه به قرار داشتن در فصل تابستان و ضرورت و اهميت يادگيري شنا و سفارش آن در دين مبين اسلام از اين پس قصد داريم تا در روزهاي زوج آموزش شنا را به همراه تصاوير و نكات مهم مربوط به اين ورزش مفرح را تقديم حضورتان كنيم. توضيح اينكه در اين مجموعه آموزشي تاريخچه و مقدمات آموزش شنا و انواع آن به همراه ساير نكات لازمه ارائه مي گردد. اميد است با مطالعه و بكارگيري آنها قدمي در فراگيري اين ورزش براي شما عزيزان برداشته باشيم .


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
| ۱۲:۰۰:۰۰ | نويسنده : شناگر | نظرات (0)

آموزش شيرجه

مورخان براين باورند كه تاريخ مسابقات شيرجه به كشور يونان باستان باز مي‌گردد، ولي تنها اطلاعي كه در اين باره وجود دارد مربوط به نقوش مقبره‌اي در شهر ناپال دركشور ايتاليا مي‌باشد كه قدمت آن به ۲۵۰۰ سال مي‌رسد. در روي سقف اين مقبره تصوير مردي مشاهده مي‌شود كه در حال شيرجه زدن از روي سكوي مرتفعي مي‌باشد كه احتمالاً بايد صخره يا پرتگاهي باشد. پيشگامان ورزش شيرجه افرادي بودند كه با پرش از روي صخره‌ها و پرتگاهها به درون آبهاي درياي آكاپولكو به شهرت رسيدند.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
| ۱۲:۰۰:۰۰ | نويسنده : شناگر | نظرات (0)

آموزش شناي قورباغه به صورت كامل

شناي قورباغه گونه‌اي از ورزش شنا است. شناي قورباغه قديمي‌ترين و رايج‌ترين گونه شنا است. دليل اين امر اين است كه در اين نوع از شنا، شناگر قادر به تنفس راحت در حين شنا نيز هست. در استخرها گونه‌هايي از شنا كه در آغاز به شناگران آموخته مي‌شود معمولاً اول شناي كرال سينه و شناي قورباغه‌است.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
| ۱۲:۰۰:۰۰ | نويسنده : شناگر | نظرات (0)

وسايل مورد نياز براي ورزش شنا

لباس شنا

لباس مخصوص شنا يك شلوار كوتاه و چسبيده به بدن است كه بايد وزن آن بسيار كم باشد و آب را در خود نگاه ندارد. طبق مقررات بين‌المللي، شلوار شنا هنگام مسابقات بين‌المللي و ركوردگيري، بايد از پارچه‌اي به رنگ روشن و به صورت يك تكه باشد. در حال حاضر لباس شناگران را از پوست «كوسه»ها درست مي‌كنند كه كل بدن را مي‌پوشاند.

 

كلاه شنا
استفاده از كلاه شنا سرعت فرد را افزايش داده و اين كار به افراد تازه كار اعتماد به نفس مي‌دهد و همچنين افرادي كه موهاي بلند دارند از ريختن موهايشان به داخل آب جلوگيري كرده و كلر موجود در اب به موهاي افرادي كه حساسيت دارند و موهايشان مي‌ريزد اثر گذار نخواهد بود و خانمها كه موهاي بلند دارند حتما بايد از كلاه استفاده كنند كه اين كار به بهداشت استخر كمك زيادي مي‌كند.

 

عينك شنا
بيشتر براي ديدن ديوار استخر و انجام برگشت سالتو استفاده مي‌شود در ضمن به علت وجود كلر در آب و آسيب نديدن چشم نيز خوب مي‌باشد


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
| ۱۲:۰۰:۰۰ | نويسنده : شناگر | نظرات (0)

اندازه و مشخصات يك استخر استاندارد

استخر، محل خصوصي است براي شنا، شيرجه، و واترپولو كه در اندازه‌هاي مختلف ساخته مي‌شود. ولي، استخرهايي كه در آنها مسابقات رسمي را برگزار مي‌كنند بايد داراي مشخصاتي معين باشد. اين مشخصات از طرف فدراسيون بين‌المللي شناي آماتور، كه آن را فينا (FINA) مي‌خوانند به شرح زير تعيين شده‌است:

 

    طول: ۵۰ متر؛ عرض: حداقل ۲۱ متر
    عمق: حداقل ۸۰/ ۱ متر
    شمار خطوط: ۸ خط (عرض هر خط ۵/ ۲ متر)

در استخرهايي كه ركوردگيري مي‌كنند، دماي آب بايد ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتي گراد باشد.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
| ۱۲:۰۰:۰۰ | نويسنده : شناگر | نظرات (0)

تجهيزات مورد نياز غواصي

تجهيزات غواصي

ماسك
براي داشتن وضوح و قابليت ديد بيشتر در زير آب بايد از ماسك استفاده كرد. با پوشيدن ماسك، يك فضاي هوايي ما بين چشمان غواص و آب ايجاد مي‌شود. بنابراين مي‌توان بر اشيا به طور كاملاً مناسبي فكوس (تمركز) كرد و آنهارا به وضوح ديد يك ماسك عبارت است از عدسيها كه از يك شيشهٔ ايمني، سبك و فشرده ساخته شده‌است.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
| ۱۲:۰۰:۰۰ | نويسنده : شناگر | نظرات (0)

نكاتي در باب شناي بچه ها و نوزادان

شناي بچه‌ها


شنا در نوزادان موجب افزايش هوش، تمركز حواس، هوشياري و پيشرفت در روابط اجتماعي آينده آنها مي‌شود. شنا تأثير مثبتي بر روح و روان نوزادان مي‌گذارد. نوزاداني كه در ماه‌هاي اوليه زندگي يعني حدود ۶ تا ۱۰ ماهگي شنا مي‌كنند، احساس امنيت و آسايش و آرامش بيشتري دارند. بچه‌ها به علت كم بودن جاذبه آب، آزادي عمل بيشتري بدست مي‌آورند. آموزش شناي كودكان بايد تحت نظارت مربي‌هاي مخصوص صورت بگيرد.

بسياري از بچه‌ها قبل از آنكه بتوانند راه بروند قادر به شنا كردن هستند. شنا باعث تقويت ماهيچه‌ها و افزايش حجم ريه مي‌شود. به علاوه الگوي خواب شبانه كودكاني كه شنا مي‌كنند، بسيار منظم مي‌شود. اولين چيزي كه بعد از مدتي شنا مي‌توانيد در كودك خود مشاهده كنيد، اعتماد به نفس و احساس استقلالي است كه در او رشد يافته‌است. بچه‌هاي ۶ تا ۱۰ ماهه، قادر هستند در زير آب به مدت ۵ دقيقه شنا كنند و نفس خود را نگاهدارند.

هميشه اين سوال از طرف والديني كه علاقه مند هستند فرزندشان شنا ياد بگيردعنوان مي‌شود، كه چه موقع بايد آموزش شنا را شروع كرد. زمان مناسب براي آموزش شنا، سن ۷ يا ۸ سالگي مي‌باشد. علماي تربيت بدني و متخصصين آموزش شنا، شش سالگي را براي آموزش انتخاب كرده‌اند. وضع مطلوب اينست كه از سنين پايين بچه آموزش را شروع نمايد ولي در سنين پايين شنا را به صورت فني ياد نمي‌گيرد. زيرا قدرت درك بعضي از حركات را ندارد و هماهنگي لازم جهت يك مهارت به سختي (هماهنگي دست و پاي كرال سينه) انجام مي‌پذيرد. شنا براي كودكان زير سه سال فقط به صورت به اصطلاح شناي سگي است كه كودك سر را بيرون از آب نگه داشته و شنا مي‌كند.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
| ۱۲:۰۰:۰۰ | نويسنده : شناگر | نظرات (0)